Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ügyeljünk arra, hogy ne erősítsük a muzulmánok, vagy még tágabb szemszögből a bevándorlók, idegenek elleni előítéleteket.
„Részvétünk a Charlie Hebdo dolgozóinak, az elhunytak családtagjainak, hozzátartozóinak és az egész francia népnek. Felfoghatatlan, ami történt, most a szolidaritás és a harag az, amit talán mindannyian érzünk, ha olvassuk a híradásokat.
De ha igazak a feltételezések, és tényleg szélsőséges muzulmán gyilkosok követték volna el ezt a támadást, akkor sem »a muszlimok«, nem egy vallás követői követték el, hanem gyilkosok, saját céljaikhoz igazítva egy vallást. Azért tartjuk ezt szükségesnek máris leírni, mert mi is olvassuk a kommenteket és a cikkeket, amelyek alig két órával a tragédia után saját előítéleteik igazolására használják a történteket. Ahogy Breivik pár éve Norvégiába is hiába ment a kereszténység nevében harcra a kommunisták és a multikulti ellen, valójában nem képviselte a keresztény vallást, és a hívők százmillióit, úgy ezek a szélsőségesek sem képviselik a muzulmán vallás követőinek százmillióit. A romák elleni gyilkosságsorozat elkövetői talán a »magyarok« nevében akartak fellépni, de csakis a saját gyilkos ideológiájuk nevében tették.
A Conseil de culte musulman (Muzulmán Vallási Tanács) elítéli a történteket, és »a demokrácia ellen elkövetett barbár tettnek« minősíti. Jean-Yves Camus, a Charlie Hebdo szerkesztőségéhez közel álló politológus azt mondta a Le Monde-nak: »A radikális iszlamista ideológia első áldozatai, ahogy azt a Charlie is mondta, a muzulmánok.« Ezt nekünk is érdemes észben tartanunk, és ügyelnünk arra, hogy ne erősítsük a muzulmánok, vagy még tágabb szemszögből a bevándorlók, idegenek elleni előítéleteket.”